Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP Gminy Łapanów - 08.09.2013 r.

ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE OSP GMINY ŁAPANÓW - 08.09.2013

    W dniu 8 września 2013 roku, przy pięknej pogodzie późnego lata, na stadionie sportowym w Sobolowie rozegrane zostały Zawody Sportowo - Pożarnicze Gminy Łapanów, w których wzięło udział pięć drużyn grupy "A", jedna MDP i jedna kobieca z grupy "C". Dowódcą zawodów był Zastępca Komendanta Gminnego ZOSP RP w Łapanowie - Paweł Kaczmarczyk. Powołanej przez Komendanta Powiatowego PSP w Bochni Komisji Sędziowskiej przewodniczył mł. ogn. Grzegorz Nowak, a pomagali mu w pracy druhowie z OSP Gminy Żegocina. W roli spikera wystapił Sekretarz Zarządu Gminnego Oddziału ZOSP RP w Łapanowie druh Wiesław Węglarz.

Wieśław Węglarz w roli spikera.

Meldunek o gotowości do zawodów.

Losowanie kolejności startów. Spiker ogłasza kolejność startów.
Narada z sędziami. Sprawdzanie toru przeszkód dla MDP.

Zbiórka i przygotowania do startu.

   Po meldunku o gotowości do rywalizacji złożonym Prezesowi Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Łapanowie Janowi Kuligowi przez Zastępcę Komendanta Gminnego - druha Pawła Kaczmarczyka, komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Bochni, której przewodniczył mł. ogn. Grzegorz Nowak, przy współudziale druhów z Gminy Żegocina i mł. asp. Jarosława Jarmuły (z PSP Bochnia), dokonała losowania kolejności startów dla grupy A. Numer startowy 1 wylosował dowódca OSP Sobolów, nr 2 - OSP Tarnawa, 3 - OSP Wolica, 4 - OSP Łapanów, 5 - OSP Zbydniów.

MDP OSP Sobolów na torze przeszkód. MDP OSP Sobolów na torze przeszkód.
MDP OSP Sobolów na torze przeszkód. MDP OSP Sobolów na torze przeszkód.

    Wkrótce potem przystapiono do rywalizacji. Jako pierwsza na torzez przeszkód ułożonym wokół boiska wystartowała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza chłopców z Sobolowa. Strażackamłodzież rywalizował wg międzynarodowego regulaminu CTiF. Podopieczni Krzysztofa Sotoły: Janusz Solecki, Krystian Nowak, Michał Pardyl, Janusz Trzósło, Patryk Michniak, Kamil Goc, Kamil Noszkowicz, Krzysztof Solecki, Filip Ujejski nie mieli problemów z pokonaniem trasy i przeszkód. Uzyskali czas 81 sekund (= 81 pkt.).

MDP Sobolów w ćwiczeniu bojowym. MDP Sobolów w ćwiczeniu bojowym.
MDP Sobolów w ćwiczeniu bojowym. MDP Sobolów w ćwiczeniu bojowym.

    Po pokonaniu toru przeszkód chłopcy z MDP OSP Sobolów przystapili do ćwiczenia bojowego, które ukończyli z wynikiem 900 punktów. Dało im to łączny wynik 987 punktów. Drużyna zakwalifikowała się do zawodów  szczebla powiatowego.

Na torzez przeszkód druhny z OSP Sobolów. Na torzez przeszkód druhny z OSP Sobolów.
Na torzez przeszkód druhny z OSP Sobolów. Na torzez przeszkód druhny z OSP Sobolów.

   Kolejną drużyną na torze przeszkód była kobieca reprezentacja OSP Sobolów, która startowaław składzie: Barbara Pietraś, Maria Sobczyk, Wanda Korta, Magdalena Zawadzka, Jadwiga Trzósło, Joanna Goc, Justyna Zawadzka, Katarzyna Trzósło, Karolina Leśniak. Druhny uzyskały czas 84,32 sek.

Drużyny grupy A w biegu sztafetowym. Drużyny grupy A w biegu sztafetowym.
Drużyny grupy A w biegu sztafetowym. Drużyny grupy A w biegu sztafetowym.
Drużyny grupy A w biegu sztafetowym. Drużyny grupy A w biegu sztafetowym.

   Po kobietach na sztafetowym torze przeszkód rywalizowały drużyny seniorskie z grupy "A". Startowały według wylosowanej kolejności. W każdej sztafecie biegło 7 strażaków, a każdy z nich miał inną przeszkodę do pokonania (m. in. bieg po równoważni, pokonanie tzw. ściany).
    W tej konkurecji najlepszy wynik osiągnęła sztafeta OSP w Sobolowie - 76,22 sek. Rywalizacja była tu wyrównana, gdyż kolejne dwie drużyny (OSP Zbydniów, OSP Tarnawa) traciły do zwycięzcy mniej niż 5 sekund. Ponieważ zawody są dwubojem i liczy się wynik łączny, o ostatecznej kolejności w tej grupie miało zdecydować ćwiczenie bojowe.

Grupa C - bojówka OSP Sobolów. Grupa C - bojówka OSP Sobolów.
Grupa C - bojówka OSP Sobolów. Grupa C - bojówka OSP Sobolów.

    Zanim jednak w bojówce wystartowali panowie, licznie przybyłej publiczności zaprezentowała się drużyna pań, uzupełniona mężczyzną - operatorem motopompy. Meldunek, wydanie rozkazu, zbudowanie linii ssawnej, zbudowanie linii wodnej, obrócenie tarczy i przewrócenie pachołków - to zasadnicze elementy tego ćwiczenia, które kobieca drużyna OSP Sobolów wykonała w czasie 68,04 sekund, co dało łączny wynik 152,36 pkt. i oczywiście awans do zawodów powiatowych.

Ćwiczenie bojowe drużyn z grupy A.  Ćwiczenie bojowe drużyn z grupy A.
Ćwiczenie bojowe drużyn z grupy A.  Ćwiczenie bojowe drużyn z grupy A.
Ćwiczenie bojowe drużyn z grupy A.  Ćwiczenie bojowe drużyn z grupy A.
Radość OSP Sobolów. Radość OSP Sobolów.

    Rywalizacja drużyn grupy A w ćwiczeniu bojowym była niezwykle emocjonująca, bo po biegu sztafetowaym każda miała jeszcze szanse na końcowe powodzenie. Pierwsza ze startujących drużyn - OSP Sobolów - od razu bardzo wysoko podniosła poprzeczkę, bo ćwiczenie wykonała w dobrym czasie 52,13 sek. Jak się potem okazało, każda z następnych drużyn biorących udział w zawodach uzyskiwała czas coraz to słabszy.
   Po starcie ostatniej drużyny - OSP Zbydniów - okazało się, że nikomu nie udało się wygrać z ekipą Sobolowa, który triumfował w każdej grupie wiekowej. Sukces w grupie A wywalczyła reprezentacja OSP SObolów w składzie: Mirosław Zawadzki (dowódca), Waldemar Goc, Mateusz Górski, Krzysztof Jerzyk, Grzegorz Górski, Wojciech Górski, Tomasz Kukla, Wacław Kukla, Jacek Solecki.
   Nic dziwnego, że zaraz do ogłoszeniu wyniku uzyskanego przez ostatnią startującą drużynę, zawodnicy z Sobolowa odtańczyli taniec zwycięstwa, a prezes zarządu tej jednostki - druh Kazimierz Jeziorek - poleciał w górę, podrzucony przez zawodników i zawodniczki.

Publiczność na zawodach. Dokumentacja musi być.

    Po krótkiej przerwie drużyny ustawiły się na zbiórce, a sędzia głowny zawodów odczytał wyniki. Każda z reprezentacji odebrała należną porcję braw, dyplom, puchar i nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Łapanów. Najbardziej z nagród cieszyli się chłopcy z drużyny młodzieżowej, którzy otrzymali dresy sportowe.
   Za sędziowanie, sportową rywalizację, udział w rywalizacji i przygotowanie zawodów - w imieniu wójta i Rady Gminy - podziękował Krzysztof Kluba - przewodniczący Komisji Ładu i Porządku Rady Gminy Łapanów.

Sędzia głóny ogłasza wyniki. Przemawia Krzysztof Kluba.
Puchar i nagrody dla MDP Sobolów. Puchar dla OSP Sobolów.
Radość drużyny OSP Sobolów. Bufet dla uczestników zawodów.

WYNIKI

MDP chłopców: 1. MDP OSP Sobolów: sztafeta - 81,0. + ćwiczenie bojowe - 900 - Wynik łączny: 981 punktów.

Grupa "C": 1. OSP Sobolów: sztafeta - 83,32 + ćwiczenie bojowe - 68,04 - Łączny wynik: 152,36 pkt.

Grupa A: 1. OSP Sobolów (76,22 + 52,13 = 128,35 pkt.), 2. OSP Łapanów (82,53 + 57,50 = 140,03 pkt), 3. OSP Zbydniów (79,69 + 65,34 = 145,03 pkt.), 4. OSP Tarnawa (80,50 + 65,50 = 146,00 pkt.), 5. OSP Wolica (85,65 + 80,60 = 166,25 pkt.).
Zawody Sportowo - Pożarnicze Gminy Łapanów - Sobolów - 08.09.2013 r.

Zawody Sportowo - Pożarnicze Gminy Łapanów - Sobolów - 08.09.2013 r.

ZWYCIĘSKIE DRUŻYNY
MDP OSP Sobolów. OSP Sobolów - panie.
OSP Sobolów - grupa A.  Puchary dla uczestników zawodów.
RELACJA WIDEO >>> INFORMACJA O ZAWODACH POWIATOWYCH >>>

[gminalapanow]

[strona główna] [zawody]