ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE OSP GMINY TRZCIANA
Rdzawa 18.07.2004

Zawody rozegrano przy licznie przybyłej publiczności na stadionie w Rdzawie.

Zawody rozegrano przy licznie przybyłej publiczności na stadionie w Rdzawie.

      Do walki o nagrody rzeczowe oraz kwalifikację do zawodów szczebla powiatowego przystąpiły dwie drużyny młodzieżowe (dziewczęta i chłopcy z MDP OSP w Trzcianie) oraz reprezentacje wszystkich siedmiu jednostek OSP z terenu gminy. Przy upalnej pogodzie walkę rozpoczęły najpierw drużyny młodzieżowe. Obie rywalizowały wg regulaminu CTiF (międzynarodowego). Chłopcy i dziewczęta mają dwie konkurencje: sztafetę z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe, w skład którego wchodzą m. in. przechodzenie w tunelu, bieg po równoważni, napełnianie zbiornika wodą pompowaną z hydronetek, wiązanie węzłów oraz odpowiednie rozpoznawanie i układanie sprzętu. 

      Po sztafecie, rozgrywanej jako pierwsza konkurencja strażackiego dwuboju, prowadziła reprezentacja OSP Ujazd, która o 7 sekund wyprzedziła OSP Rdzawa i o 8 sekund OSP Leszczyna. W tzw. bojówce, która polega na zbudowaniu linii, podaniu wody oraz obróceniu tarczy i przewróceniu pachołków klasę pokazali strażacy z OSP w Trzcianie. Uczynili to bezbłędnie i szybko, uzyskując czas 64 sekundy. O 11 sekund wyprzedzili druhów z OSP w Leszczynie i o 17 sekund OSP w Kierlikówce.

     Ostateczna kolejność w grupie pierwszej (mężczyźni) przedstawia się następująco: 1. OSP Trzciana, 2. OSP Leszczyna, 3. OSP Kierlikówka, 4. OSP Rdzawa, 5. OSP Ujazd, 6. OSP Łąkta Dolna, 7. OSP Kamionna. Obie drużyny młodzieżowe oraz OSP Trzciana z grupy A zakwalifikowały się do eliminacji powiatowych. Po przerwie, na końcowej zbiórce wszystkich pododdziałów, przewodniczący komisji sędziowskiej, w składzie której pracowali strażacy zawodowi z PSP w Bochni oraz strażacy - ochotnicy z OSP w Wyżycach, OSP w Mikluszowicach i OSP w Dziewinie, kapitan Piotr Gadowski ogłosił wyniki,a następnie Wójt Gminy Józef Nowak wręczył wszystkim drużynom dyplomy, a najlepszym nagrody rzeczowe w postaci sprzętu strażackiego. Dla obu drużyn nagrodą jest bezpłatna wycieczka autokarowa.

Sztafeta MDP dziewcząt. Ćwiczenie bojowe MDP chłopców.
Bieg sztafetowy mężczyzn. Ćwiczenie bojowe w wykonaniu OSP Trzciana.
Ogłoszenie wyników Wręczenie nagród.

wstecz