ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE OSP GMINY DRWINIA
Bieńkowice 4.07.2004

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze - Bieńkowice 4 lipca 2004

      W dniu 4 lipca 2004 r. przeprowadzono w Bieńkowicach (gmina Drwinia) pierwsze w 2004 roku na terenie powiatu bocheńskiego Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których wzięło udział 10 drużyn OSP, w tym 7 drużyn grupy "A" czyli seniorzy i 3 młodzieżowe drużyny pożarnicze. Rozegrano je przy wałach powodziowych nad rzeką Rabą. Zastosowano dwa regulaminy: "Regulamin Zawodów Sportowo-Pożarniczych z dnia 9 marca 2000 roku" dla seniorów oraz "Regulamin Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTiF z dnia 1996 roku". Sędzią Głównym Zawodów był kpt. Mirosław Mroczek. Przewodził Komisji Sędziowskiej powołanej przez Komendanta Powiatowego PSP. W jej składzie byli również, prócz strażaków PSP, strażacy - ochotnicy z OSP z gmin Rzezawa i Nowy Wiśnicz. Były to pierwsze zawody OSP, w których sędziowali strażący OSP. Wytypowani druhowie OSP zostali przeszkoleni w dniu 27 czerwca br. w sędziowaniu ( po 5-10) z każdej gminy, w wyjątkiem gmin: Łapanów i Trzciana, którzy nie nie przybyli na szkolenie. Te nowe zasady będą stosowane również podczas innych zawodów.
       Biorąc pod uwagę trudności w przeprowadzeniu zawodów w latach poprzednich (niezdyscyplinowanie zawodników, niekulturalne zachowanie widzów) Sędzia Główny Zawodów na początku zwrócił się z apelem do zawodników i widzów o kulturalne zachowanie i współzawodnictwo zgodne z regulaminami. Przypomniał również, że niezdyscyplinowanie będzie karane punktami karnymi.

Klasyfikacja:
Grupa A (OSP - mężczyźni):
1 miejsce OSP Wyżyce
2 miejsce OSP Mikluszowice
3 miejsce OSP Drwinia
4 miejsce OSP Wola Drwińska
5 miejsce OSP Niedary
6 miejsce OSP Dziewin
7 miejsce OSP Bieńkowice - gospodarz zawodów.

Klasyfikacja dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych:
1 miejsce OSP Mikluszowice
2 miejsce OSP Dziewin
3 miejsce OSP Wyżyce

    Zawody były - wg oceny Komisji Sędziowskiej - zorganizowane wzorowo, dotyczy to również przygotowania placu do zawodów (za przygotowanie toru przeszkód odpowiedzialny był druh Henryk Rakoczy - Naczelnik OSP Bieńkowice), jak również samego przebiegu poszczególnych konkurencji i dobrej pracy komisji sędziowskiej. Podczas zawodów nikt nie uległ kontuzjom, a do Komisji Sędziowskiej nie wpłynęły żadne protesty. Nagrody pieniężne dla zwycięzców (I miejsce - 800 złotych, II miejsce - 600 złotych i III miejsce - 400 złotych (mają być przeznaczone na zakup sprzętu pożarniczego dla jednostek) oraz rzeczowe dla wszystkich zawodników z drużyn młodzieżowych wręczył Zastępca Wójta Gminy Drwinia Pan Stanisław Odrobina .

BIEG SZTAFETOWY

Strażak w chwilę po przeskoczeniu płotka. Jak najszybciej do mety.
ĆWICZENIE BOJOWE
Podpinanie węży do rozdzielacza.

Przewrócenie wszystkich słupków oznacza ukończenie konkurencji.

Za udostępnienie fotografii dziękujemy Panu Zbigniewowi Bachmińskiemu, a za informacje Rzecznikowi Prasowemu KP PSP w Bochni kpt. Mirosławowi Mroczkowi.

wstecz