Kazimierz Bacik.
KAZIMIERZ BACIK 1953 - 2017

   Kazimierz Bacik urodził się 18.02.1953 r. Od 1998 roku pełnił stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miasta Bochnia. Od najmłodszych lat związany był ze sportem, najpierw jako zawodnik piłki ręcznej, następnie trener piłki ręcznej, w pracy z młodzieżą. W latach 1990- 1995 pełni funkcje wiceprezesa w Bocheńskim Klubie Sportowym.
    Swoją karierę sportową związał z Międzyszkolnym Klubem Sportowym (MKS) i Bocheńskim Klubem Sportowym, będąc w latach 70. ubiegłego wieku podporą drużyn piłki ręcznej w obu tych klubach. Po zakończeniu kariery sportowej podjął się pracy trenerskiej. W 1981 r. zespół juniorek MKS pod jego kierownictwem zdobył wicemistrzostwo Polski SZS, a w maju 1986 r. trenowana przez niego drużyna seniorów piłki ręcznej BKS zdobyła historyczny awans do II ligi. Później przeniósł się do Tarnowa, gdzie został szkoleniowcem pierwszoligowych piłkarek ręcznych tarnowskiej "Unii". W latach 90. trenował też zespoły piłki ręcznej, występujące pod szyldem MDK Bochnia.
    Do końca oddany sprawie aktywności sportowej był długoletnim członkiem, a także prezesem TKKF "Raba", przez pewien czas był też dyrektorem BKS-u.
   W 1998 roku został wybrany na Prezesa TKKF "Raba" w Bochni. Funkcje Prezesa pełnił do nieprzerwanie do 30 marca 2014 r . Za swoją pracę społeczna szczególnie na niwie rekreacyjnej i sportowej w 2013 roku został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi.
   W 2010 roku wybrany na radnego Rady Powiatu, a następnie powierzono mu obowiązki Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Bocheńskiego, którą to funkcję sprawował przez dwie kadencje. Po zakończeniu czynnej działalności sportowej, na początku lat 90. podjął pracę w Urzędzie Miasta, gdzie przepracował ponad ćwierć wieku w Wydziale Ogólnym i Spraw Obywatelskich.
   W Związku OSP działał od 1994 roku. W okresie dwóch kadencji pełnił funkcje członka ZOM ZOSP RP w Bochni. Za zasługi i działalnośc w OSP odznaczony został Srebrnym i Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa. Z ramienia Urzędu Miasta Bochni zajmował się strażami pożarnymi i dał się poznać jako przyjaciel Strażaków.
   Odznaczony i uhonorowany m. in : Złotą Odznaką TKKF, Złotą Odznaką Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej. 
    3 lutego 2017 roku, po długiej chorobie. Pogrzeb K. Bacika odbył się 9 lutego 2017 roku. Ciało zmarłego zostało pochowane na cmentarzu przy ul. Orackiej w Bochni.

[[wstecz]]