Procesja 2021.
PIELGRZYMKA STRAŻAKÓW DO SANKTUARIUM W BOCHNI - 09.10.2021 - RELACJA

   Pielgrzymka strażaków do Sanktuarium w Bochni, organizowana na początku października z okazji Wielkiego Tygodniowego Odpustu ku czci Królowej Różańca Świętego – Matki Boskiej Bocheńskiej, ma już wieloletnią tradycję. W roku ub9egłym została z powodu epidemii odwołana, ale w tym roku doszła do skutku, choć z mniejszym niż zwykle udziałem pocztów sztandarowych OSP.
   W tym roku, na zaproszenie proboszcza i Kustosza ks. prałata Ryszarda   Podstołowicza, w sobotni wieczór 9 października licznie przybyli do świątyni przedstawiciele Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji, władz powiatu, miasta, gmin, Stowarzyszenia Sołtysów i Rad Sołeckich Ziemi Bocheńskiej na czele ze Starostą Bocheńskim – Panem Adamem Kortą oraz Zastępcą Komendanta Powiatowego   PSP – bryg. Piotrem Gadowskim. Zarząd Oddziału Powiatowego reprezentowali: Wiceprezes Tadeusz Cichoń oraz członkowie zarządu - m. in. druhowie Stanisław Cagiel i Jerzy Błoniarz. Mszę celebrował ks. bryg. Władysław Kulig – Kapelan Małopolskich Strażaków, w asyście księży kapelanów, w tym kapelana powiatowego - ks. Stanisława Szczygła. Homilię wygłosił wikariusz z Łąkty - ks. Mariusz Ogorzelec.
    W uroczystościach odpustowych uczestniczyło kilkadziesiąt jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu bocheńskiego, które wydelegowały głównie włąsne poczty sztandarowe.
   Nabożeństwo uświetniła Strażacka Orkiestra Dęta OSP z Okulic pod batutą Kapelmistrza Pana Mariusza Kurnika.

Procesja 2021. Procesja 2021.
Procesja 2021. Procesja 2021.

Fotografie: Mirosław Mroczek

    Tradycyjnie już na początku października w Bazylice św. Mikołaja w Bochni odbywa się uroczystośc odpustowa, która w tym roku przypada na tydzień od 3 do 10 października.  „Eucharystia Pokarmem Matkia” – to myśl przewodnia tegorocznego październikowego odpustu  Do Cudownego Obrazu Matki Bożej Bocheńskiej będą pielgrzymować wierni z całego regionu.
    Na sobotę - 9 października 2021 r. Kustosz Bazyliki - Ks. Ryszard Podstołowicz - zaprosił na godz. 17.00 Pielgrzymki Straży Pożarnych, Policji, Straży Miejskiej, Kolejarzy, Hutników, Sołtysów i Samorządowców oraz Pielgrzymów z Brzeska i Czchowa. Po Mszy świętej, o godz. 18.00 tradycyjna Procesja Różańcowa.

Zaproszenie na odpust 2021.
[wstecz]