ZARZĄD POWIATOWY ZOSP RP W BOCHNI

PRASÓWKA

STRAŻACY W UPALE - PIERWSZE POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE

Artykuł w Gazecie Krakowskiej.

      W trzydziestostopniowym upale przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu bocheńskiego walczyli o puchar l Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się wczoraj na stadionie sportowym w Nowym Wiiniczu. Wzięło w nich udział dwadzieścia drużyn.
     Najmłodsi uczestnicy zawodów mieli po 12 lat. Mimo tak młodego wieku zdążyli opanować podstawowe ćwiczenia pożarnicze. - Dla młodych najtrudniejsze są ćwiczenia sztafetowe, dla seniorów natomiast "bojówka", czyli uruchomienie sprzętu strażackiego - mówił koordynator zawodów st. kpt. Tadeusz Rzepecki.
     Przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych radzili sobie bez większych problemów z przeszkodami.- Do pokonania mieli sztafetę, a w niej takie konkurencje jak rozciąganie węża, podpięcie go do rozdzielnika, pokonanie plotka, rowu, bieg między tyczkami, po równoważni i w końcu pokonanie ściany - mówi jeden z organizatorów strażackiej imprezy, st. aspirant Sławomir Zdunek.
    Organizatorzy zawodów przygotowali nagrody dla zwycięzców poszczególnych grup. W chwili, gdy zamykaliśmy numer nie były znane jeszcze wyniki wszystkich konkurencji. Wiadomo jednak, że najlepsi będą reprezentować powiat bocheński na zawodach wojewódzkich. W ubiegłym roku w rejonie bocheńskim najlepsza i tym samym najszybsza okazała się reprezentacja OSP w Bogucicach.
   Organizatorami I Powiatowych Zawodów była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bochni oraz Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Bochni. (maw)

"Gazeta Krakowska". maw

[wstecz]