STRAŻACY   DLA  SZPITALA

 

      W przyszłą niedzielę (28 kwietnia 2002 r.) na terenie całego powiatu bocheńskiego odbędzie się wielka kwesta na rzecz powstającego w szpitalu oddziału ratownictwa medycznego. Inicjatorem tej zbiórki jest Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Bochni.

      Podobnie jak przed ponad rokiem, gdy pod kościołami pieniądze dla szpitala zbierali jego pracownicy i młodzież, nie określono dokładnie celu kwesty. "Co zostanie zakupione będzie zależało nie tylko od potrzeb oddziału, lecz głównie od wysokości zebranej sumy" - mówią organizatorzy. Na pewno jednak pieniądze zostaną wydane na sprzęt medyczny, a nie na prace remontowe lub spłatę zobowiązań szpitala wobec różnych podmiotów.

      Zdobyte w ubiegłym roku doświadczenia wpłynęły na zmianę terminu powiatowego kwestowania. Po pierwsze, jest on bardziej oddalony od działań Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a po drugie, wybrano cieplejszą porę roku, co powinno ułatwić pracę kwestorów. Dla ofiarodawców ważne powinno być zaś to, że zbiórka pieniędzy dokonywana będzie wyłącznie do charakterystycznie oznakowanych i zamkniętych kartonowych puszek. Nie mniej istotne, z punktu widzenia spodziewanych efektów akcji, jest zaś to, iż o zapełnienie tych puszek prosić będą głównie ubrani w galowe mundury
strażacy OSP.

(PK) "Dziennik Polski" 22.04.2002

Lekarka Szpitala Powiatowego w Bochni i strażacy z Bełdna podczas kwestowania przy kościele w Żegocinie.

Lekarka Szpitala Powiatowego w Bochni i strażacy z Bełdna podczas kwestowania przy kościele
w Żegocinie.

79 tys. 769 zł i 80 gr !

Rekordowa ofiarność

    Mieszkańcy powiatu bocheńskiego okazali się wyjątkowo szczodrzy. Podczas niedzielnej kwesty na zakup sprzętu medycznego do powstającego w szpitalu oddziału ratownictwa medycznego padł rekord ofiarności.

      W puszkach było sporo bilonu, lecz suma okazała się imponująca. Przez 12 godzin (od 7 rano do 7 wieczór) do 303 puszek zebrano łącznie 76 tys. 347 zł i 80 gr oraz 16,19 euro i 21,25 USD. Natomiast w poniedziałek rano, zgodnie z wcześniejszą deklaracją, ks. Jan Nowakowski - proboszcz parafii św. Pawła Apostoła w Bochni, przekazał na cel kwesty dodatkowo datki ze zbiórki na tacę - 3 tys. 421 zł i 93 gr oraz 1 euro. Oznacza to, iż łączny plon niedzielnego kwestowania wynosi aż 79 tys. 769 zł i 80 gr. Kwota ta może jeszcze ulec zwiększeniu, gdyż są deklaracje dalszych wpłat, np. od radnych gminy Rzezawa.

     Artur Palka - dyrektor Szpitala Powiatowego, a wcześniej kierownik Pogotowia Ratunkowego, jest doskonale zorientowany w potrzebach mającego powstać szpitalnego ratownictwa. Jego zdaniem zebrane pieniądze można przeznaczyć np. na nowoczesny aparat usg lub dwa defibrylatory, lub respirator, lub dwa kardiomonitory... Decyzja zostanie podjęta, gdy będzie już wiadomo, kiedy oddział rozpocznie działalność i jakie otrzyma wyposażenie ze środków resortowych.


(PK) "Dziennik Polski" 30.04.2002

[wstecz]