VIII Małopolskii Zlot MDP - Szaflary 2018 r.

VIII MAŁOPOLSKI ZLOT MDP - SZAFLARY - 01.09.2018

   W dniu 01 września 2018 r. w Szaflarach pow. nowotarski odbył się VIII Wojewódzki Złot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, którego organizatorem był Oddział Wojewódzki ZOSP RP woj. małopolskiego. Około 1000 osób reprezentowało 101 drużyn z Ochotniczych Straży Pożarnych woj. małopolskiego, gościnnie trzy drużyny z województwa śląskiego. Na początku podziękowali za kolejne zaproszenie ich do udziału w Zlocie i wręczyli Dh Prezesowi Edwardowi Siarce i Dh Władysławowi Kucharskiemu pamiątkowe albumy.
    Uroczystego otwarcia VIII Zlotu dokonał Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Druh Edward Siarka. Meldunek o gotowości do odbycia Zlotu złożył Stopka Szymon, Członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Szaflary.
    W Zlocie uczestniczyli goście: Druh Edward Siarka Poseł na Sejm RP, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. małopolskiego, Druh Władysław Kucharski – Wiceprezes Zarządu OWZ OSP RP woj. małopolskiego, Pan Władysław Tylka – V-ce Starosta Powiatu Nowotarskiego , Dh Jan Kuczkowicz – Prezes ZOP ZOSP RP w Nowym Targu, mł.bryg .Mariusz Łaciak – Komendant Powiatowy PSP w Nowym Targu, Pan Rafał Szkaradziński – Wójt Gminy Szaflary, Pan Stanisław Wąsik - Przewodniczący Rady Gminy w Szaflarach, członkowie Wojewódzkiej Komisji ds. Młodzieży – Dh Antoni Kwarciak, Dh Przemysław Wszołek, Dh Marek Krzykawski, Dh Zbigniew Gumułka oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Szaflary, którzy opiekowali się Uczestnikami Zlotu.
    Młodzi adepci pożarnictwa, zmagali się na trasie Zlotu, na 4 km odcinku od Błoń Szaflarzańskich, poprzez drogę na Sądel, szkołę, boisko sportowe i rynek, rozgrywając w tych miejscach różne konkurencje sportowo - zabawowe. Wszystko to w pięknym krajobrazie z widokiem na szczyty Tatr. Humory i pogoda dopisywała wszystkim uczestnikom. Druhowie z MDP współzawodniczyli w 25-ciu konkurencjach. Wszyscy uczestnicy stanęli na najwyższym stopniu podium. Wszyscy byli zwycięzcami, nie było wygranych ani pokonanych.
    Wszystkie Drużyny na zakończenie Zlotu otrzymały pamiątkowe dyplomy, oraz upominki – apteczki a przy rejestracji koszulki. Uczestnicy Zlotu jak zawsze stworzyli wspaniałą atmosferę.  Ponadto wręczono dyplom i maskotkę członkowi honorowemu z MDP Majkowice Aleksandrowi Zwierniakowi.
   VIII Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu, za które podziękował Dh Prezes Edward Siarka i później Dh Władysław Kucharski, Urzędowi Marszałkowskiemu, Wójtowi Gminy Szaflar oraz Starostwu i Samorządom powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego.
   Dzięki temu młodzież otrzymała wspomniane okolicznościowe koszulki oraz upominki, ale także mogła zjeść smaczne posiłki i wypić napoje w czasie trwania Zlotu. Ta pomoc powoduje, że młodzi ludzie chętnie uczestniczą w tej imprezie, która z roku na rok gromadzi co raz więcej uczestników. Znaczące wsparcie i przychylność wpływa na rozwój ochotniczego pożarnictwa w Małopolsce, którego trzonem i nadzieją jest właśnie młodzież skupiona w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych.
   Życzliwość gospodarzy ziemi podhalańskiej - Szaflar sprawiła, iż uczestnicy Zlotu zabierają ze sobą wspaniałe wrażenia i doświadczenia. Uczestnicy i organizatorzy Zlotu spotkali się z bardzo ciepłym przyjęcie i zrozumieniem dla swojej inicjatywy.
     Słowa podziękowania Dh Władysław Kucharski skierował też do Zarządu OP ZOSP RP w Nowym Targu na czele z Druhem Janem Kuczkowiczem za zaangażowanie i przygotowanie VIII Zlotu MDP jak również Druhom Gminy Szaflar oraz całego powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego.
    Patronat medialny objęli; Redakcja "Strażaka",  TVP 3 Kraków, Tygodnik Podhalański Zakopane i Podhale 24.pl, Góral Info Redakcja i Podhale Region Nowy Targ.
    Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

VIII Małopolskii Zlot MDP - Szaflary 2018 r.

VIII Małopolskii Zlot MDP - Szaflary 2018 r.

VIII Małopolskii Zlot MDP - Szaflary 2018 r.

VIII Małopolskii Zlot MDP - Szaflary 2018 r.

VIII Małopolskii Zlot MDP - Szaflary 2018 r.

VIII Małopolskii Zlot MDP - Szaflary 2018 r.

VIII Małopolskii Zlot MDP - Szaflary 2018 r.

VIII Małopolskii Zlot MDP - Szaflary 2018 r.

VIII Małopolskii Zlot MDP - Szaflary 2018 r.

VIII Małopolskii Zlot MDP - Szaflary 2018 r.

VIII Małopolskii Zlot MDP - Szaflary 2018 r.

RELACJA WIDEO Z UDZIAŁU MDP BIEŃKOWICE >>>

Pismo w sprawie Zlotu w Szflarach.

Szanowni Druhowie
Prezesi ZOP ZOSP RP
- wszyscy -

   Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. małopolskiego zaprasza do udziału w VIII Małopolskim Zlocie
Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, który odbędzie się 1 września br. w Szaflarach pow. nowotarski.
   W związku z tym, bardzo proszę o wydelegowanie Drużyn z Powiatu wg załącznika.
   Zgłoszenie należy przesłać do Biura w Krakowie do dnia 17 sierpnia br /termin ostateczny/fax- 12-653-08-06 lub e-mail krakow@zosprp.pl
   Brak zgłoszenia w wyznaczonym terminie będzie oznaczać rezygnację z udziału w Zlocie.
   W razie pytań, proszę dzwonić, tel; 12-653-28-41
   Proponowany program Wojewódzkiego Zlotu MDP
godz. 8.30 -9.40 - przyjazd, rejestracja uczestników, posiłek
godz. 9.45 - zbiórka drużyn
godz. 10.00 - przywitanie uczestników, otwarcie Zlotu
godz. 10.15-13.00 - konkurencje
godz. 13.30 - 13.30 - zakończenie Zlotu
   Informacje dotyczące miejsca odbycia Zlotu oraz tras dojazdu podane zostaną w terminie późniejszym i będzie zamieszczony na naszej stronie internetowej
www.zosprp.malopolska.pl.

Do pobrania:        Karta zgłoszenia >>>

Zlot2018 - limit

Uwaga:
   Informujemy, że powiat bocheński otrzymał limit ilości drużyn - tylko 3. Dlatego - w celu koordynacji i uniknięcia niepotrzebnych działań - prosimy niezwłocznie wypełnione zgłoszenie (bez dolnej pieczątki) przesłać do ZOP w Bochni, w ostatecznym terminie do 12 sierpnia 2018 roku
   Jeśli ilość zgłoszeń przekroczy 3, wtedy o zakwalifikowaniu na Zlot decydować będą dwa kryteria:
1. Pierwszeństwo mają drużyny, które do tej pory nie uczestniczyły w Zlotach.
2. Kolejność zgłoszeń.
    Jeśli nie będzie zgłoszeń nowych drużyn, wtedy na Zlot będą mogły jechać drużyny, które już brały udział w I - VII Małopolskixh Zlotach MDP.

KomunikatY w sprawie zgłoszeń:

 • Do udziału w tegorocznym Zlocie zostały zakwalifikowane MDP Mikluszowice, Bienkowice i Majkowice

 • Ramowy Program:
  godz. 8.30 – 9.40 - przyjazd do Szaflar na błonia , rejestracja uczestników, posiłek
  godz. 9.45 - zbiórka drużyn
  godz. 10.00 - przywitanie uczestników, otwarcie Złotu
  godz. 10.15 – 13.00 - konkurencje
  godz. 13.30 – 14.00 - zakończenie Zlotu

 • Do pobrania - mapka dojazdu >>> plik pdf >>>

I ZLOT MDP 2011 - RABSZTYN >>>

II ZLOT MDP 2012 - GDÓW >>>

III ZLOT - RELACJA >>>

IV ZLOT - RELACJA >>>

V ZLOT - RELACJA >>> VI ZLOT - RELACJA >>>

VII ZLOT - RELACJA >>>

wstecz2.jpg (2752 bytes)