POWIATOWE ELIMINACJE OTWP "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"   17.04.2009

   Powiatowe eliminacje OTWP rozegrano w sali konferencyjnej Starostwa.     Przybyłych gości powitał Prezes ZOP ZOSP RP w Bochni Ludwik Węgrzyn.
Powiatowe eliminacje OTWP rozegrano w sali konferencyjnej Starostwa. Przybyłych gości powitał Prezes ZOP ZOSP RP w Bochni Ludwik Węgrzyn.

     W powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", rozegranych 17 kwietnia 2009 roku w Starostwie Powiatowym w Bochni, wzięło udział 38 uczestników z ośmiu gmin powiatu (wszystkich, z wyjątkiem Gminy Bochnia). Szczególnie serdecznie w tym gronie należy powitać przedstawicieli z miasta Bochni i Gminy Rzezawa, którzy po raz pierwszy od wielu lat wzięli udział w tych eliminacjach. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym do rywalizacji na szczeblu powiatu przystąpili uczniowie jedynie z  4 gmin: Drwini, Lipnicy Murowanej, Trzciany i Żegociny.
    W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Bochni przybyłych uczniów i ich opiekunów powitał w imieniu organizatorów tj. Zarządu Powiatowego Oddziału ZOSP RP w Bochni - prezes ZOP ZOSP RP w Bochni Ludwik Węgrzyn. Przypomniał, że eliminacje odbywają się w szczególnej chwili - po tragedii związanej z pożarem budynku socjalnego w Kamieniu Pomorskim, w którym pomimo ofiarnej interwencji strażaków, zginęło 21 osób. Radość z dużego zainteresowania turniejem wyraził Starosta Bocheński Jacek Pająk. Aktywne włączenie się Starostwa w organizację turnieju jest wyrazem troski władz powiatu o bezpieczeństwo mieszkańców - powiedział.
     Przewodniczący komisji konkursowej - druh Tadeusz Cichoń - wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego - przedstawił uczniom i ich opiekunom członków Komisji: Władysława Baniaka, Tadeusza Olszewskiego  i mł. kpt. Gerarda Wydrycha. Przypomniał także podstawowe zasady regulaminu. Wkrótce w sali zostali tylko uczniowie, którym rozdano testy, inne dla każdej grupy wiekowej. W każdym znajdowało się po 25 pytań, ułożonych przez strażaka z PSP. Dla niektórych test okazał się prosty, a pierwszy uczeń oddał go już po 8 minutach od momentu rozpoczęcia pisania. Najlepiej, ze stuprocentową skutecznością napisał go Mateusz Adamczyk z Trzciany.

    Eliminacje powiatowe OTWP 2009 - Bochnia. Eliminacje powiatowe OTWP 2009 - Bochnia.

Do zgromadzonych przemówił także Starosta Bocheński Jacek Pająk.

Zasady regulaminu przypomniał Przewodniczący Komisji Turniejowej Tadeusz Cichoń.
  Eliminacje powiatowe OTWP 2009 - Bochnia. Eliminacje powiatowe OTWP 2009 - Bochnia.
Członkowie Komisji podczas rozdawania testów. Uczniowie grupy I podczas pisania testów.

    Gdy wszyscy uczestnicy eliminacji oddali testy, komisja dokonała ich sprawdzenia i niebawem poinformowała o dorobku punktowym każdego z uczniów. Okazało się, że najwięcej punktów zdobyli i do ustnego finału zakwalifikowali się:
a) w grupie pierwszej: Mateusz Adamczyk z Trzciany - 25 punktów,  Kamil Błasiński z Kierlikówki - 23 punkty i Roman Biernat z Jodłówki - 23 punkty.
b) w grupie drugiej: Adrian Stary z Łąkty Gónej - 23 punkty, Adrian Adamczyk z Trzciany - 22 punkty i Karolina Polek z Lipnicy Murowanej - 20 punktów.
c) w grupie trzeciej: Kamil Czesak z Bochni - 23 punkty, Justyna Kukla z Dąbrowicy - 19 punktów i Justyna Pala z Bochni - 19 punktów.
    Po wylosowaniu zestawów 3 pytań, jako pierwsi odpowiadali przed jury uczniowie szkól podstawowych. Po nich przyszła kolej na finalistów z gimnazjów i licealistów. Każdy uczeń miał 3 minuty czasu na odpowiedź na wylosowane pytania. Jury nie zadawało żadnych pytań pomocniczych. Wkrótce wszystko było jasne. Żaden z uczestników ustnego finału nie zdobył kompletu 9 punktów. Po 7 zdobyli: Adrian Adamczyk z grupy II i Justyna Kukla z grupy III.

Eliminacje powiatowe OTWP 2009 - Bochnia. Eliminacje powiatowe OTWP 2009 - Bochnia.
Ogłaszanie wyników pisemnego testu wiadomości. M. Adamczyk, K. Błasiński, R. Biernat - finaliści z grupy pierwszej.
Eliminacje powiatowe OTWP 2009 - Bochnia. Eliminacje powiatowe OTWP 2009 - Bochnia.
A. Stary, A. Adamczyk, K. Polek - finaliści w grupie drugiej. K. Czesak, J. Kukla, J. Pala - finaliści w grupie trzeciej.

     Po wypełnieniu protokołów i dyplomów ponownie poproszono do sali uczestników eliminacji i ich opiekunów. Przybyli także kolejni goście: Komendant Powiatowy  PSP w Bochni Krzysztof Kokoszka i członek Zarządu Powiatu Bocheńskiego Wiesław Cholewa. Przewodniczący komisji turniejowej Tadeusz Cichoń odczytał wyniki finału i rozpoczęła się ceremonia wręczania nagród, które w tym roku ufundowało Starostwo Powiatowe w Bochni i Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bochni.

Eliminacje powiatowe OTWP 2009 - Bochnia. Eliminacje powiatowe OTWP 2009 - Bochnia.
Tadeusz Cichoń podczas odczytywania protokołu końcowego. Wiesław Cholwea podczas wręczania nagród Mateuszowi Adamczykowi.
Eliminacje powiatowe OTWP 2009 - Bochnia. Eliminacje powiatowe OTWP 2009 - Bochnia.

Nagrodę i gratulacje odbiera Justyna Kukla.

Dyplomy i nagrody książkowe otrzymali wszyscy uczestnicy turnieju.

    Dyplomy i nagrody wręczali wspólnie: Członek Zarządu Powiatu Bocheńskiego Wiesław Cholewa i Prezes Ludwik Węgrzyn. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczkę "ABC Strażaka ochotnika", zawierającą materiały potrzebne do przygotowania się do OTWP, natomiast zdobywcy trzech pierwszych miejsc atrakcyjne wydawnictwa albumowe. Nie zapomniano o opiekunach, którym wręczono zestawy upominków - materiałów promocyjnych Powiatu Bocheńskiego. To forma skromnego podziękowania za czas poświęcony na przygotowanie uczniów i opiekę nad nimi podczas wyjazdu do Bochni.

Eliminacje powiatowe OTWP 2009 - Bochnia. Eliminacje powiatowe OTWP 2009 - Bochnia.
Podziękowania i upominki dla opiekunów uczniów. Tadeusz Cichoń ogłasza zakończenie powiatowej eliminacji OTWP 2009.

    Dobrej wiedzy pogratulował uczniom druh Ludwik Węgrzyn, a przewodniczący Komisji Tadeusz Cichoń ocenił, że poziom przygotowania uczestników powiatowej eliminacji w tym roku był wysoki. Podziękował nauczycielom - opiekunom uczniów za przygotowanie młodzieży do turnieju i poinformował o miejscu i terminie eliminacji wojewódzkiej oraz zaprosił do udziału w turnieju w roku następnym.

 Pamiątkowe zdjęcie uczestników i organizatorów eliminacji powiatowych OTWP "Młodzież zapobiega pożarom" - 2009.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników i organizatorów eliminacji powiatowych OTWP "Młodzież zapobiega pożarom" - 2009.

Wyniki końcowe:
1. Grupa I (szkoły podstawowe: 1. Mateusz Adamczyk - PSP w Trzcianie - 5 pkt, 2. Roman Biernat - PSP Jodłówka, gm. Rzezawa - 4 pkt, 3. Kamil Błasiński - PSP w Kierlikówce, gm. Trzciana - 3 pkt.
2. Grupa II (gimnazja): 1. Adrian Adamczyk - Gimnazjum  w Trzcianie - 7 pkt, 2. Adrian Stary - Gimnazjum w Łąkcie Górnej, gm. Żegocina - 5 pkt , 3. Karolina Polek - Gimnazjum w Lipnicy Murowanej - 4 pkt.
3. Grupa III (szkoły średnie): 1. Justyna Kukla - ZS w Dąbrowicy , 2. Kamil Czesak - ZS nr 2 w Bochni - 5 pkt,  3.Justyna Pala - II LO w Bochni - 4 pkt.
   Powiat bocheński w eliminacjach wojewódzkich OTWP, które odbędą się w sobotę - 25 kwietnia 2009 roku w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie - Nowej Hucie (godz. 9.45) reprezentować będą tylko zwycięzcy poszczególnych grup: Mateusz Adamczyk, Adrian Adamczyk i Justyna Kukla. Życzymy powodzenia !

ZOBACZ RELACJĘ WIDEO >>>

ELIMINACJA WOJEWÓDZKA >>>

wstecz