POWIATOWE ELIMINACJE OTWP "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" 
06.04.2005

 POWIATOWE ELIMINACJE OTWP "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" 2005

     6 kwietnia 2005 r. rozegrane zostały w Starostwie Powiatowym w Bochni powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Przybyłych uczniów i ich opiekunów powitał w imieniu Zarządu Powiatowego Oddziału ZOSP RP w Bochni ppłk Jan Zajd - przewodniczący czteroosobowego jury, w którym prócz niego zasiedli: pani Maria Jachym - sekretarz oraz strażacy z PSP w Bochni Gerard Wydrych i Maciej Wolak.
    Po wyjasnieniu zasad konkursu kpt. Maciej Wolak rozdał uczestnikom rywalizacji testy, składające się z 25 pytań. Na ich rozwiązanie uczniowie mieli 40 minut. Po sprawdzeniu prac pisemnych komisja zakwalifikowała do ustnego finału po dwóch najlepszych w teście uczniów z każdej grupy wiekowej.
   W najmłodszej grupie wiekowej, czyli uczniów szkół podstawowych zacięta walkę o palmę pierszeństwa stoczyli: Kamil Panniak z PSP w Rajbrocie z Elżbietą Mróz z PSP w Łąkcie Górnej. Wygrał reprezentant gminy Lipnica Murowana i to on reprezentować będzie powiat bocheński w eliminacjach wojewódzkich, które rozegrane zostaną już 26 kwietnia br. Wśród gimnazjalistów najlepszym okazał się reprezentant gminy Trzciana - Dawid Tworzydło z PG w Leszczynie.
    W grupie uczniów szkół średnich wygrała Jadwiga Ptaszek - uczennica LO w Żegocinie, podopieczna mgr Agnieszki Grzybowskiej. Choć po pisemnym teście ustępowała o jeden punkt Jarosławowi Madejowi z gminy Łapanów, to w ustnym finale okazała się lepsza od kolegi z Łapanowa.

 POWIATOWE ELIMINACJE OTWP "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" 2005  POWIATOWE ELIMINACJE OTWP "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" 2005

Jan Zajd podczas powitania uczestników rywalizacji.

Członek komisji Maciej Wolak podczas rozdawania testów.
 POWIATOWE ELIMINACJE OTWP "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" 2005  POWIATOWE ELIMINACJE OTWP "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" 2005
Pisemny test wiadomości. Ceremonia ogłoszenia wyników i wręczenia nagród.
POWIATOWE ELIMINACJE OTWP "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" 2005
Prezes Zarządu OZOSP RP w Bochni Ludwik Węgrzyn w towarzystwie laureatów. Pamiątkowa fotografia wszystkich uczestników eliminacji.
      Dyplomy oraz nagrody książkowe wręczono wszystkim uczestnikom eliminacji powiatowych. Aktu wręczenia dokonał osobiście Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bochni - starosta bocheński Ludwik Węgrzyn.

wstecz