POWIATOWE   ELIMINACJE  OTWP  "MŁODZIEŻ  ZAPOBIEGA  POŻAROM"   2003

Powiatowe eliminacje OTWP 2003

      W sali narad Starostwa Powiatowego w Bochni odbyły się w dniu 26 marca 2003 r. powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Brali w nich udział laureaci wcześniejszych eliminacji gminnych. Rolę gospodarza pełnił Jan Zajd. Powitał przybyłych uczniów i ich opiekunów. Przedstawił jury, które przygotowało pytania konkursowe. Na czele czteroosobowej komisji turniejowej stał st. kpt. Grzegorz Cieśla z PSP w Bochni.

Powiatowe eliminacje OTWP 2003

    Uczestnicy konkursu rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: młodszej - obejmującej uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz starszej - reprezentantów szkół średnich. Zdecydowanie najostrzejsza była rywalizacja w grupie młodszej, w której o nagrody i prawo reprezentowania powiatu bocheńskiego w eliminacjach wojewódzkich, walczyło 10 uczniów z gmin: Bochnia, Lipnica Murowana i Trzciana. Zawodnicy najpierw rozwiązywali 25-pytaniowy test wiadomości, potem najlepsi odpowiadali na wylosowany zestaw pytań.
     W starszej grupie wiekowej rywalizowało tylko dwóch uczniów szkół średnich - obaj reprezentowali gminę Łapanów; obaj - Tomasz Kowalczyk i Sebastian Byś, zakwalifikowali się do ustnego finału. Tu lepiej odpowiadał ubiegłoroczny zwycięzca - Sebastian Byś.
    W młodszej grupie wiekowej najlepiej test rozwiązali: Krzysztof Krawczyk (Publiczne Gimnazjum w Trzcianie - opiekun Tadeusz Olszewski), Sławomir Irzyk - Publiczne Gimnazjum w Łapanowie - opiekun Zbigniew Kogut), Dorota Bar (PG Lipnica Murowana - opiekun Stanisław Włodarczyk) i Karolina Janik (Zespół Szkół w Gawłowie - Filia w Bogucicach - opiekun Małgorzata Janik). Oni też awansowali do finału, w którym odpowiadali na wylosowane zestawy trzech pytań. Największą wiedzą wykazała się reprezentantka gminy Bochnia Karolina Janik. O drugie miejsce aż w dwukrotnej dogrywce rywalizowali: Dorota Bar z Lipnicy Murowanej i Krzysztof Krawczyk z Trzciany. Nieco większą wiedzą wykazał się reprezentant Trzciany i to on zajął drugie miejsce, a tym samym uzyskał awans do eliminacji wojewódzkich.

Powiatowe eliminacje OTWP 2003

     Na wręczenie nagród ufundowanych przez Zarząd Powiatowy Związku OSP RP w Bochni przybył Wicestarosta Bocheński Edward Polek. Po ogłoszeniu wyników przez przewodniczącego jury st, kpt. Grzegorza Cieślę, wręczył wszystkim uczestnikom eliminacji nagrody książkowe. Wyraził zadowolenie z faktu, że w tym roku do udziału w zawodach zgłosiło się więcej osób niż w roku ubiegłym. Pogratulował uczniom wyników, a nauczycielom i opiekunom zawodników podziękował za przygotowanie podopiecznych do udziału w turnieju.

Powiatowe eliminacje OTWP 2003

   Decyzją  jury (st. kpt. Grzegorz Cieśla, mł. kpt. Piotr Gadowski, Maria Jachym, Jan Zajd) do eliminacji wojewódzkich zostali zakwalifikowani: Karolina Janik i Krzysztof Krawczyk z młodszej grupy wiekowej oraz Sebastian Byś i Tomasz Kowalczyk ze starszej grupy wiekowej. Teraz laureatów eliminacji powiatowych czeka żmudne wkuwanie wiedzy, by w maju, w eliminacjach wojewódzkich, godnie zaprezentować powiat bocheński.

[wstecz]