POWIATOWE   ELIMINACJE  OTWP  "MŁODZIEŻ  ZAPOBIEGA  POŻAROM"   2002

 

     Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"rozegrano 24 kwietnia w bocheńskim starostwie. Jolanta Dudzic - uczennica klasy drugiej i Joanna Bębenek z klasy trzeciej prowadziły już po pierwszej części eliminacji, którą był pisemny test wiadomości. Obie zostały przez jury, pracujące pod kierownictwem Władysława Baniaka - członka Zarządu Powiatowego ZOSPRP w Bochni, zakwalifikowane do ustnego finału, który decydował o kolejności miejsc. Trójka finalistów, w której znalazł się jeszcze Piotr Więcław z Publicznego Gimnazjum w Tarnawie, odpowiadała na wylosowane zestawy pięciu pytań. Najlepiej z pytaniami poradziły sobie dziewczęta z Trzciany, które do udziału z konkursie przygotował Tadeusz Olszewski. W starszej grupie wiekowej (uczniowie ze szkół średnich) zwycięstwo odniósł Sebastian Byś z ZSZ w Łapanowie, który wyprzedził reprezentantkę Dąbrówki (gm. Rzezawa) Agnieszkę Marzec.
      Wicestarosta bocheński Edward Polek wręczył laureatkom: Jolancie Dudzic (I miejsce) i Joannie Bębenek (II miejsce) i Piotrowi Więcławowi (III miejsce) oraz pozostałym uczestnikom finałów dyplomy i nagrody ufundowane przez Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Bochni, a pozostałym uczestnikom konkursu dyplomy. Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc w obu grupach wiekowych zostali zakwalifikowani do rozgrywek wojewódzkich, które na początku czerwca zostaną rozegrane w Nowym Sączu.
     Podsumowując eliminacje powiatowe Władysław Baniak powiedział, że niepokoi dosyć małe zainteresowanie turniejem ze strony szkół średnich powiatu bocheńskiego. Zachęcił do propagowania mającego duże walory edukacyjne i prewencyjne turnieju "Młodzież zapobiega pożarom" oraz obiecał, że Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Bochni zajmie się sprawą popularyzacji tej pożytecznej i potrzebnej formy edukacji młodego pokolenia.

Jan Zajd wręcza nagrodę Jolancie Dudzic.

Pamiątkowe zdjęcie jury i laureatów.

[wstecz]