POWIATOWE   ELIMINACJE  OTWP  "MŁODZIEŻ  ZAPOBIEGA  POŻAROM"   2001

 

   26 kwietnia 2001 r. w sali narad Starostwa Powiatowego w Bochni odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Organizatorem eliminacji był Powiatowy Zarząd ZOSP RP w Bochni. Wzięli w nich udział zwycięscy gminnych eliminacji, niestety tylko z 4 gmin: Bochnia, Lipnica Murowana, Łapanów i Trzciana. Jury pracowało w składzie: Jadwiga Korta, Jan Kulig, kpt. Maciej Wolak. W grupie młodszej (młodzież szkół podstawowych i gimnazjów) zwyciężyła reprezentantka Gminy Bochnia Karolina Janik, która tylko jednym punktem wyprzedziła Jolantę Dudzic - reprezentantkę Gminy Trzciana. Miejsce trzecie przypadło Justynie Bodurka z Gminy Lipnica Murowana. Godnym podkreślenia jest fakt, że zwyciężczyni była najmłodszą uczestniczką eliminacji. Jest uczennicą klasy piątej Szkoły Podstawowej w Bogucicach.- To mój debiut w tym turnieju. Namówiła mnie do udziału w nim koleżanka z klasy Marta Kumor. Przygotowywałam się z książek, które wypożyczył mi tata Marty - strażak - powiedziała uszczęśliwiona laureatka powiatowych eliminacji, która w nagrodę za zwycięstwo dostała "Encyklopedię Gimnazjalisty".
     W starszej grupie wiekowej (młodzież w wieku powyżej 16 lat) po teście pisemnym (30 pytań) najwięcej punktów zgromadził Sebastian Byś. Ostatecznie zajął jednak III miejsce, jako, że w finałowej rozgrywce (ustne odpowiedzi na wylosowany zestaw pytań) dał się wyprzedzić Rafałowi Dęboszowi i zwycięzcy eliminacji Tomaszowi Kowalczykowi. Wszyscy ci uczniowie reprezentowali gminę Łapanów. - Już chyba siódmy raz biorę udział w tym turnieju. Trzy lata temu dotarłem do eliminacji wojewódzkich. Także i tym razem mi się to udało - powiedział po zakończeniu eliminacji Tomek - uczeń klasy drugiej Technikum Budowlanego w Łapanowie.
    Karolina Janik i Tomasz Kowalczyk reprezentować będą powiat bocheński w eliminacjach wojewódzkich XXIV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

[wstecz]