OBÓZ DLA CZŁONKÓW MDP - 12 - 25.VII.2010

Obóz MDP - Wicie 2010. Obóz MDP - Wicie 2010.

    W dniach 12.07.2010 r. - 25.07.2010 r. w Ośrodku Szkoleniowo -Wypoczynkowym Centrum Młodzieży im. H. Jordana w miejscowości Wicie (województwo pomorskie) miał miejsce obóz szkoleniowo - wypoczynkowy członków MDP OSP województwa małopolskiego. Ośrodek położony jest 300 m od morza. Był to obóz pod namiotami. Kadrę obozu stanowili wychowawcy posiadający odpowiednie przygotowanie, zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym względzie.
    Poza zajęciami związanymi ze szkoleniem przeciwpożarowym, młodziez miała możliwość wypoczynku na plaży, skorzystania z nauki pływania w morzu, jak również uczestniczyła w wycieczkach pieszych i autokarowych.
   Wyjazd uczestników na obóz nastąpił pociągiem 11 lipca 2010 roku z dworca PKP Kraków Główny. Po 13 - godzinnej jeździe uczestnicy obozu znaleźli się na miejscu. 
   Każdy z uczestników obozu musiał zabrać z sobą: bieliznę osobistą, dres, obuwie sportowe, strój kąpielowy, nakrycie głowy oraz płaszcz nieprzemakalny, śpiwór, latarkę kieszonkową, sztućce, kubek, poszewkę na poduszkę "Jasiek".
   Wśród uczestników I turnusu obozu MDP było czterech członków drużyn młodzieżowych z terenu powiatu bocheńskiego. Trzech z nich to członkowie MDP OSP w Żegocinie: Patryk Ptaszek, Grzegorz Królikowski (znaleźli się w 3 plutonie (niebieski koszulki), Marcin Waligóra w plutonie najstarszym czyli 7), czwarty - Karol Kmiecik - to członek MDP OSP w Rozdzielu. Każdy z nich otrzymał dofinansowanie z macierzystych jednostek OSP oraz Urzędu Gminy w Żegocinie. Wszyscy uczestnicy obozu otrzymali także dofinansowanie Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie. Resztę kosztów ponieśli rodzice członków MDP.
   Każdy młody strażak, który z wynikiem pozytywnym zdał egzamin, otrzymał certyfikat, stwierdzający, że był uczestnikiem obozu oraz upoważniający do objęcia funkcji dowódcy MDP.
   Uczestnicy obozu - równiez pociągiem -  zadowoleni i wypoczęci powrócili do Krakowa w dniu 25 lipca. Stąd, za potwierdzeniem, odebrali młodzież ich rodzice. Pozostały wspomnienia i pamiątkowe fotografie oraz umiejętności niezbędne do dowodzenia młodzieżową drużyną pożarniczą.

Obóz MDP - Wicie 2010. Obóz MDP - Wicie 2010.
Obóz MDP - Wicie 2010. Obóz MDP - Wicie 2010.
Obóz MDP - Wicie 2010 - kadra. Obóz MDP - Wicie 2010 - fragment certyfikatu.

wstecz