logozp.jpg (4544 bytes)

SERWIS INTERNETOWY
ZARZĄDU ODDZIAŁU POWIATOWEGO ZOSP RP W BOCHNI
SERWISY INTERNETOWE JEDNOSTEK OSP

    W dzisiejszych czasach posiadanie i regularne prowadzenie przez jednostki OSP własnych serwisów internetowych nie jest czymś nadzwyczajnym. Wielu członków OSP, zwłaszcza tych najmłodszych, posiada wyuczone w szkołach podstawowe umiejętności związane z redagowaniem stron internetowych i umieszczaniem ich na serwerach. W czasach, gdy prawie w każdym domu jest komputer, a dostęp do internetu ma coraz więcej domostw, własny serwis OSP może być znakomitą wizytówką jednostki i pełnić wiele różnorodnych funkcji. Pierwszą z nich jest funkcja informacyjna. W tej części serwisu można zamieścić informacje o historii i dniu dzisiejszym jednostki, jej wyposażeniu, przeprowadzonych akcjach ratowniczych i innych działaniach. Można tu także zamieszczać różnego rodzaju praktyczne informacje dla mieszkańców, np. poradniki. Drugą jest funkcja dokumentacyjno - kronikarska. Relacjonując na bieżąco odbywające się działania tworzy się wirtualną kronikę jednostki, upamiętnia ludzi, którzy aktywnie działają na rzecz dobra wspólnego. Trzecią jest funkcja promocyjna. Taki serwis może znakomicie promować na cały świat nie tylko jednostkę, ale także całą miejscowość. Serwis może też pełnić funkcję komunikacyjną. Tu mogą być przekazywane ważne komunikaty, zawiadomienia, a poprzed skrzynki pocztowe itp.można przesłać szybko do każdego strażaka, czy członka drużyny młodzieżowej dowolny komunikat. Tych funkcji serwisów może być wiele.
    Z interesującą propozycją wystąpił Zarząd Główny ZOSP RP, który kilka miesięcy temu stworzył specjalny serwer, na którym może bezpłatnie umieścić stronę internetową każda jednostka OSP. Do dyspozycji otrzymuje się: wydajny serwer internetowy, darmowš domenę: twoja_nazwa.osp.org.pl, przestrzeń dyskową na zawartość serwisu www i konto e-mailowe 150 Mb, konto pocztowe, obsługę skryptów PHP5, dostęp do bazy MySQL, dostęp do strony www przez konto FTP, zabezpieczenie antyspamowe, skaner antywirusowy, dostęp do poczty przez SMTP/POP3 oraz z poziomu przeglądarki WWW, możliwość przekierowania DNS oraz kopię bezpieczeństwa (raz na tydzień). Do pomocy jest także specjalnie przygotowany kreator.
    Serwer przeznaczony jest dla małych serwisów. W celu zapewnienia pracy serwera z oczekiwaną szybkością, OSP posiadające strony z dużą ilością grafik i animacji muszą ograniczyć ich ilość, albo umieśćić serwis na innym serwerze.

KATALOG STRON UMIESZCZONYCH NA SERWERZE ZG ZOSP RP

    Spośród 71 zarejestrowanych na terenie powiatu bocheńskiego jednostek OSP własne serwisy internetowe posiada tu tylko kilka. Z wielką przyjemnością informujemy o istnieniu tych serwisów i gorąco zachęcamy do założenia nowych. Jednocześnie prosimy o powiadomienia nas o nowych serwisach lub już istniejących, ale przez nas nie "wytropionych".

SERWISY INTERNETOWE OSP Z TERENU POWIATU BOCHEŃSKIEGO >>>

ZAPRZYJAŹNIONE SERWISY INTERNETOWE

Bocheński Portal Ratowniczy.
Bochnia112-Bocheński Portal Ratowniczy
Serwis strażaków Saarlouis. Serwis Jugendfeuerwehr Saarlouis.

Serwis Kreisfeuerwehrverbandes Saarlouis

Serwis Feuerwehr Saarlouis.

Serwis Jugendfeuerwehr Saarlouis.

Serwis Kreisfeuerwehrverbandes Saarlouis

[wstecz]