OSP  WIŚNICZ MAŁY  - WÓZ I REMIZA NA JUBILEUSZ
Jubileusz OSP Mały Wiśnicz. Jubileusz OSP Mały Wiśnicz.

     Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiśniczu Małym obchodziła w 20 października 2002 r. pięćdziesięciolecie swego istnienia. Strażacy otrzymali z tej okazji nowoczesną i przestronną remizę oraz wóz bojowy marki Stayer.
       Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym, którą odprawił diecezjalny kapelan Ochotniczych Straży Pożarnych ksiądz Stefan Cabaj. Po mszy zgromadzono się wokół nowo wybudowanej remizy. Uroczystego przekazania budynku, jak i przekazania dowodu rejestracyjnego wraz z kluczykami do Stayera dokonał burmistrz Nowego Wiśnicza Stanisław Gaworczyk. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele wszystkich dziewięciu działających na terenie gminy i miasta Nowy Wisnicz jednostek OSP. Jubileusz stał się też okazją do wręczenia strażackich wyróżnień i odznaczeń.
     Remizę w Wiśniczu Małym budowano dwa lata. Jest ona bardzo obszerna. Ma około 1000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Budowa kosztowało około 180 tysięcy złotych. Wszystko finansowane było ze środków własnych gminy, choć dużym zaangażowaniem wykazali się również mieszkańcy i przedsiębiorcy z terenu gminy, którzy wydatnie pomagali przy budowie.

Stayer OSP Mały Wiśnicz.

     Przekazany oficjalnie w niedzielę strażacki Stayer został sprowadzony do Wiśnicza Małego z Austrii. Kosztował 26 tysięcy złotych. Jest to już trzeci austriacki Stayer w tej gminie. Pozostałe dwa użytkują strażacy w Nowym Wiśniczu i w Kobylu. W tym tygodniu gmina odbierze również promesę na fiata ducato dla ratownictwa drogowego jednostki w Nowym Wiśniczu.
      Komendantem jednostki OSP w Wiśniczu Małym jest Stanisław Krzywda. Liczy ona około dwudziestu członków, ale ostatnio chęć wstąpienie do niej zgłosiło sporo młodzieży. Na terenie całej gminy Nowy Wiśnicz działa dziewięć jednostek OSP. Wszystkie mają remizy i samochody. Wszystkich strażaków na terenie gminy jest 270.

Relacja PB z "Dziennika Polskiego"

wstecz